JFK 1 - Pašerák

pašerák

První, nebo spíš nultá mise ještě ne agenta JFK. John F. Kovář zde stojí na opačné straně zákona, proti sobě má všechny, od zkorumpovaných tajných služeb po samotnou agenturu EF.

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, veterán válečných operací i účastník tajných misí, dostává jednoho dne neobvyklou nabídku od podivné dvojice zaměstnanců ještě podivnější agentury. 
Než však stačí přijmout či odmítnout, přenese se nečekanou shodou okolností do světa, v němž československá armáda v roce 1938 nevydala hranice republiky nacistickému Německu, do světa čarodějů – inkvizitorů pracujících pro vládu, do světa, kde se nejvíc peněz dá vydělat pašováním a prodejem magicky aktivních substancí. 
Brutální přestřelky, válka na kolejích, divoké honičky gangsterů a zákeřné triky čarodějů. To je denní chleba těch, kteří chtějí rychle zbohatnout. J. F. K. však netouží stát se milionářem ve světě, který není jeho. Chce se vrátit domů. Tím však kříží cestu tajemné Agentuře a přestupuje zákony, o nichž netuší, že vůbec existují. Až úplně na konec se dozvídá jednoduchou, krutou a smrtelně nebezpečnou pravdu: 

„Svůj svět si musíme zasloužit!“

Obálka druhého vydání:

JFK1

Ilustrace: 
Dana Haferová, Jan Doležálek
Vyšlo: 
2005, 2011, 2012
Hodnocení: 
Average: 4.6 (16 votes)

Přidat komentář