Guestbook

Komentáře

Vlastně teď nechápu, jak to, že mi to z toho názvu nedošlo:-) Děkuji.

It's an amazing paragraph in support of all the web
viewers; they will get advantage from it I am sure.

My page - Foods to avoid with IBS

Ahoj,
vím, že toho máte nad hlavu, ale neplánujete aspoň krátkou povídku s Maverickem? Všichni se ptají na Koniáše a Baklyho (mimochodem jedny z mých nejoblíbenějších knižních postav), ale Maverick mi přijde jako dobrý materiál k rozvíjení. Je to opak obou charakterů výše a myslím, že by i mohl okrajově rozvíjet svět VSK. Přeji hodně úspěchů ve psaní a užívejte krásné počasí.

Všichni se ptají jen na Koniáše... Nesouhlasím, já se ptám na Koniáše, Baklyho, Mavericka, pana Lasičku, nové Predátory a mnoho dalších hrdinů a MŽ vytrvale přichází s dalšími novými hrdiny, které si vzápětí zamiluji a chci číst i jejich nové příběhy  Možná bys MIrku mohl na ty jednotlivé hrdiny prodávat franšízy...

Ahoj. Jo, Maverick mě už mockrát napadl, je to způsob jak se vrátit do světa Vegaše. V románu Ve službách klanu jsem si tuhle svou touhu na delší dobu uspokojil, tak to asi nějakou dobu potrvá. Každopádně, Maverick je kandidát ...

Jméno Maverick se mihlo jako zmíňka i v románu Koniáš Vlk samotář.

Co takhle k Inkognito dopsat pár povídek nebo novelu z období kdy Bakly začínal bojovat v aréně? Pár náznaků už ve vašich knížkách proběhlo a přerod kovářského učně v bezcitného zabijáka jak ho známe dnes by byl zajímavý.... :)

Mám pocit, že přerod v totálního zabíjáka byl v knihách i filmech popsán mnohokrát. Asi nejvíc jsem se k tomu vyjádřil v románu Bez slitování. Myslím, že to stačí. Samozřejmě nevylučuji, že nějaký příběh z arény ještě nepřibude, ale musel bych ho potřebovat do širšího kontextu ..., jako jsem to například využil v jednom z kolibříků - Holýma rukama. Ale tam vlastně v aréně Bakly nebojoval, : -) Mám ale v plánu s Baklym závod ve štípání dřeva, který se zvrhne - v co by se to asi tak mohlo zvrhnout. Ve spor o nejlépe upletený svetr asi ne .. :)

ahoj, ked uz hovoris o Kolibrikoch.
je nejaka sanca ze tie pribehy vyjdu aj v nejakej beznej forme?
je vcelku problem ich zohnat, nehovoriac o tom, ze ten format dost nepasuje medzi ostatne knihy v mojej kniznici :)

eh, kasli na to, pozeram ze hned pod tymto je ta ista otazka aj tvoja odpoved :D
takze sa len pridam k ludom ktory si zelaju nove vydane :)
mimochodom, par tychto kolibrikov som este pred rokom videl v prahe na hlavnej zeleznicnej stanici v knihkupectve.
ale iba par, a ako hovorim, je to blby format, takze som ich nebral :(

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda bude dotisk malých knížeček jako Bakly, Maverick... které jsem jediné sehnal. Vše ostatní jíž mám přečteno ale jen z vypůjčení od kamarádů a chtěl bych je získat do své knihovny... Bude ještě další příběh s Baklym ?
Scifi moc nemusím raději Fantasy ale od Pana Žambocha mě zatím bavilo vše. Jen tak dál.
 Tomáš

Ahoj. Možná je opravdu na čase kolibříky zkusit dotisknout. Od jejich vydání uplynula docela dlouhá doba. A možná by stálo za to nedotisknout je jako kolibříky (byly s nimi velké potíže), ale jako sbírky povídek z kolibříků ... Stojí to za zvážení.  A co se týče Baklyovky: Určitě jednou bude :)

A krátký úryvek (nepršlo jazykovou úpravou, je to prvopis):

Inkognito

 

Jarque nechal celníky za sebou a spokojeně kráčel po molu dál. Tahle část obchodu klapla na výbornou, zaplacené úplatky nebyly vyšší, než předpokládal.  Na konci mola na vlnách čekala Katrin. Měl rád její siluetu, měl jí rád celou. Dvojstěžník s plochým dnem, spouštěcími bočními kýly, rozměrným vytahovatelným kormidlem byl tou nejlepší lodí,  kterou si dokázal pro plavbu v bouřlivé a mělkém  xxx moři představit. Katrin nebyla nejrychlejší ze všech plachetnic,  ale ty rychlejší by dokázal spočítat na prstech jedné ruky. Pokud samozřejmě nepočítal  válečné lodi jeho císařského veličenstva. Ale s těmi se nechtěl potkat ani ve zlých snech. Pro ně byla Katrin příliš malá kořist. A také, pohybovala se v pro válečné dravce v příliš mělké vodě. Za její  nečekanou rychlost mohly i vyztužené plachty. Jarquemu dalo hodně práce, než chlapy naučil jak s nimi zacházet. Ale vyplatilo se, už mnohokrát.

Minul opouštěnou budku, kde za temných nocích čekali celníci, aby měli lepší přehled o přístavu a jejich pozornosti tak neutekla ani nejmenší loď.

"Potřeboval bych svést."

V první chvíli měl chuť tu větu ignorovat, ale nedokázal to. Ten hlas zněl - divně.  Neuměl  mu přiřadit žádnou emoci. Strach, nenávist, vztek, zněl prostě jen divně.

Zastavil se a otočil.

Ve stínu dřevěné barabizny stále malý tlustý chlápek ostříhaný tak na krátko, že i kůži na temeni hlavy měl opálenou.  Celý byl zahalený do dlouhého koženého kabátu a i za horkého dne se tak nějak choulil do sebe, jako by mu byla zima.

"Nebereme pasažéry," odpověděl bez velkého rozmýšlení.

Až potom, si uvědomil, že muž není malý. Jarque měřil poctivý metr devadesát a muž byl jen o pár centimetrů menší.  A také asi nebyl tlustý, prozrazovaly to rysy v jeho obličej tvořené ze silných kostí, hlubokých vrásek bez tukových záhybů, které tlouštíci obvykle mívají. Za mylný dojem mohla jeho rozložitost.

"Dobře zaplatím," řekl muž, jako by pro něj zamítavá odpověď nepřipadala k úvahu. Natáhl směrem  k Jarquemu ruku. Mezi palcem a ukazovákem držel sloupek mincí. Velkých zlatých, novotou se lesknoucích desetizlaťáků císařské ražby. Jarque odhadl, že to mohlo být sto padesát, možná i dvě stě zlatých.  Menší jmění.

Peníze ale pro něj nehrály tak velkou roli; měli rozjednaný dobrý obchod a neměl rád, když někdo jeho slova nebral vážně - řekl přece, že neberou pasažéry. Chtěl zopakovat své odmítnutí a to  mnohem příkřeji, když si všiml mužových očí. Byly jako dva šedivé kameny. A navíc si uvědomil, že je mimo zorné pole celníků. Muž na něj čekal v zákrytu staré dřevěné boudy. Záměrně.

"Odrážíme hned, nemůžeme čekat," řekl proto opatrněji, než původně zamýšlel.

"Všechno co potřebuji, mám sebou," dostal odpověď.

Jarqua napadla znepokojující myšlenka, zda by nebylo nejlepší prostě vzít nohy na ramena a cizinci jednoduše utéct. To si ale nemohl dovolit před sebou samým.  Před muži přece neutíkal. Nikdy. A když bude potřeba, zabijí ho později na palubě. Možná byl ale měl utéct. Poprvé a právě teď. Nutkání násilím zapudil a natáhl ruku,  muž mu bez dalších slov peníze podal. Bylo to osmnáct mincí, Jarque to poznal podle váhy.

Ukážka zasadila semienko nedočkavosti. Super. Len škoda,že sa z ukážky nedalo poznať,či ide o záchranu Zuzany.Na druhej strane taká záchrana možno potrebuje väčší rozsah.
Ale ešte viac sa mi páči,že sa pohrávate s myšlienkou vydať kolibríkou v jednom normálnom formáte. Mám ich sice všetky,ale určite by som ani sekundu neuvažoval si ich kúpiť ešte raz všetky(alebo len Baklyho) v normálnej zbierke. A keby pribudla jedna alebo "dve" nové baklyovky.To by bolo úžasné.
Chcel som sa opýtať,či neplánujete napísať nejakú poviedku s pánom Lasičkom?

Chtěl bych ho ještě někdy využít, až se vrátím do K. světa. Ale nevím, zda v povídce, či jako poboční postavu v románu. To je ale na dlouhé lokte :)

Děkuji za ukázku, těším se až to vyjde

Tak je pravda, že Baklym se nikdy nic nezkazí:-).
Ale za zvážení by hlavně stálo konečně dopsat  DarkHiTech.... :-)
Nebo to syslíte to v šuplíku "na zlé časy" a přilepšení k důchodu:-)?

Bude to třeba, viz text písně ZNC: Rostou ceny (každej den :))

Tak ne že bych vám nerozuměl, ale .... s ohledem na váš věk .... abych se toho ještě já dožil;-).

Chtěl jsem se jen zeptat, zda může autor ovlivnit grafické zpracování obálky knihy? Zatímco obálky polských vydání mistra jsou fakt pěkné, tak poslední vydání "Bez slitování" mě slušně řečeno vyděsilo... http://www.knihycz.cz/images/photos/41708_2.jpg

Ahoj. U nového vydání Bez slitování jsem žádnou možnost neměl. Souhlasím,  nová obálka Bez slitování je ... k vyděšení. Teď ladíme s Petrem Vyoralem, který by měl ilustrovat In Nomine Sanguinis, možné motivy. Tady na výslednou podobu vliv mám. Stejně jako jsem ji měl například u Ve službách klanu a dalších. Současně ale musím říct, že respektuji názor ilustrátora. Mám svá přání, ale pokud mi profesionál vysvětlí, že to z nějakého důvodu není ono, ustoupím. 

Pro skalní fanoušky - kdo nemá ještě ve sbírce Kostky jsou vrženy - v levných knihách  u Anděla mají za 29 kč

Někdy je to moc syrové (bez slitování), ale za otlučenými pěstmi a nepohlednými tvářemi je charakter, který stavíte do zajímavých situací. Je fajn, že psaní nekomplikujete mnoho stránkovými popisy reálií ve snaze vybudovat soudržný svět, většinou autoři totiž skutečně nějaký svět vytvoří, ale výsledek je fatální - umělá hmota. Gradace, příběh, ich-forma, vám jdou. Dále je mi sympatické, že neplýtváte spojnicemi mezi B. a K., občas naznačíte nějakou souvislost, ale necháte ji otevřenou. Čtenáře pak nestresuje, že je již v definitivní situaci a těší se co asi přijde dál. Obecně, riziko je zabřednutí do velkého detailu, který potom autor rychle utne. Odhaduji že napsání knížky dá práci (revize textu, nějaká příprava), ale důležitější je asi náboj, rozpoložení ..proč píšete. Možná jste sám chvílemi zvědav, kam se příběh dál rozvine, jindy opouštíte slepé uličky a vracíte se k fungujícím místům v textu. Asi se nebojíte rozdělaný text odložit, a ve správnou chvíli se k němu vrátit. Jestli můžu o něco poprosit, tak nám prosím schovejte do další knížky něco z té životní moudrosti, plamenů ohně, ticha noci a tak, čili z té jemnosti, a teď asi prosím jako ostatní přede mnou o Koniáše. Ale až v padesáti, jak jste poznamenal, všechno má svůj čas :-). Přivede-li nás náhoda do knihkupectví, třeba ho tam najdeme. Nazdar.

Zdravím svého oblíbeného spisovatele. Neplánujete nějaké Koniášovské povídky, neřkuli román? Nebo už je téma vyčerpáno? Plus, nebylo by špatné někdy navázat na povídku Dlouhý sprint a celý svět té doby...pěkný den
 

Na dlouhý sprint jsem navázal v "Ve službách klanu :)" Ad Koniáš, musím počkat, až se dostanu do jeho věku, tedy někdy okolo padesáti :)

Přeji dobrý den, 
chtěl jsem se zeptat, jestli chystáte nějakou novou povídku nebo rovnou novelu v sérii Bakly? Každou z těch již vydaných jsem přečetl třikrát... Bakly je mým nejoblíbenějším hrdinou z Vaší tvorby a rád bych se dozvěděl víc o jeho osudu. :)
Děkuji za odpověď a přeji hodně inspirace a dalších skvělých knih.
S pozdravem 
Standa

Já mám vlastně jednu Bakylovku v šuplíku. Jmenuje se Inkognito :) Bakly se chtěl jen svézt na podloudnické lodi ...  povídečka cca padesát stráneček.

Přejí hezký večer,
předně chci poděkovat za úžasnou práci, kterou nám už tak dlouho vyplňujete chvíle nudy a smutku.
Proč jsem se, ale odhodlala napsat vám: Je to již nějaká doba, co jste utrousil několik poznámek o chystaném scénáři k filmovému zpracování Drsného Spasitele. Zajímalo by mne jesti projekt úspěšně pokračuje a zdali našeho hrdinu brzy uvidíme na stříbrném plátně?
Děkuji
Marie Ch.

Díky za pochvalu. DS scénář jsem dokončil - v zásadě, jako prvopis. Dál už to závisí na filmových tvůrcích. Až budu vědět víc, dám vědět.

Zdravim,
chcem sa na uvod podakovat za svetky knizky, co som doteraz precital, aj za tie co precitam, su super :) Chcel by som sa spytat, ci ste rozmyslal nad nejakou dalsou knihou zo sveta Drsneho Spasitele, lebo to bolo fakt mega. Diky

Zdravím,
před pár měsící jste tu psal, že rozmyslíte, které knihy vydat elektronicky, tak se chci zeptat, jak to vypadá? A související dotaz - proč postupně nevydat vše, co zatím nevyšlo?:) Některé knihy se papírově už nedají sehnat, co jsem tak vypozoroval, tak s palmknihami máte dobré vztahy a vzhledem k pravidelnému umisťování Vašich knih v top prodejích si myslím, že nejsem jediný, koho by to potěšilo. Vaše knihy jsou super. Díky

Stránky

Přidat komentář