In Nomine Sanguinis

Cover In Nomine Sanguinis

Ve jménu krve.

Další text prozrazuje informace o obsahu knihy.

Boj upírů s vlkodlaky je hodně brakové a hodně provařené téma, v životě jsem ho však neviděl zpracované tak, aby mě uspokojilo, aby mě příběh bavil. Mí vlkodlaci jsou téměř normální lidé, mí upíři - jsou prostě monstra, tak jak jsem je stvořil ve Visio In Extremis. Ale co by se stalo, kdyby mocný upírský klan narazil na vlkodlaka, který má to nejlepší know how v umění vedení války, v zabíjení, používá tu nejmodernější techniku a hlavně - nebojuje kvůli sobě, bojuje kvůli smečce, rodině?

Co je ten chlap zač? Proč se vrátil? Může zvítězit? Může přežít? Bude sám? Jakou má minulost? Jaký mají mocní upíři zájem na obyčejné vlkodalčí smečce spokojeně přežívají ve stínu beskydských údolí?

A  na všechny tyhle otázky jsem si odpovídal v průběhu přemýšlení o knize, v průběhu vlastního psaní. A nakonec stáli přede mnou, Oziáš Jiří Rys, jeho dávná živočišně atraktivní přítelkyně a   tajemná sportovní tmavovláska. A pod postelí se mi hromadily kufříky se zbraněmi, bedny munice, neprůstřelné vesty, prostě všechno potřebné ....

Oficiální anotace:  George Maybach Frederickson, pravým jménem Oziáš Jiří Rys, má svá tajemství, dobrodružnou povahu a pozitivní vztah k masu. Krvavému masu. Po letech strávených u britských speciálních jednotek se začíná nudit a hledá něco zajímavějšího, zábavnějšího. Dostává však jednoduchou zprávu – doma potřebují pomoct. Přestože své pokrevní příbuzné již víc než generaci neviděl, vrací se do rodných kopců a – málem umírá. Nejjistější způsob, jak přežít, je utéct. Ale Oziáš Jiří Rys nemůže utéct. Krev není voda. Nevěří, že se z beskydských lesů dokáže vrátit živý, ale udělá všechno, aby rodině pomohl, aby je zachránil…

Ilustrace: 
Petr Vyoral
Vyšlo: 
Triton, 2014
Hodnocení: 
Average: 4.5 (68 votes)

Komentáře

Dobrý den.
Právě jsem dočetla In nomine sanquinis. Tuto knihu jsem dostala k vánocům - všichni blízcí vědí, co si pod stromečkem nejvíce přeji najít!!! Kniha byla jako všechny vaše knihy velmi čtivá a já četla, kdykoli mi to jiné povinnosti dovolily. Myslím, že téma vlkodlaků a jejich vzájemné soužití/střet s upíry je velmi chytlavé téma a určitě je zde spoustu prostoru pro fantazii a další dobré příběhy. Snad budete chtít ještě nějaký napsa.
Musím se ale přiznat, že poutavější pro mě jsou příběhy ze světa Konáše a Baklyho. A kniha Ve službách klanu byla prostě fenomenální.

Zdravim pane Zambochu, predem bych Vam rad podekoval, za svety, ktere pro nas tvorite a v kterych travim mnoho casu :) vetsina z nich je skvela a rad se do nich vracim. Jedinou vyjimku tvori tenhle roman a jeho predchudce, priznam se, ze mi to prislo jako psane na obednavku a podle cizich not. Jednou jsem byl nucen absolvovat dil z filmoveho cyklu Stmivani a tyhle romany mi ho hodne pripominaji, je to proste slabota.
Zdravi Josef

Perfektně čtivý, bude se těšit na další příběhy od Vás.

Přidat komentář