Drsný spasitel

drsný spasitel

Román ze světa kde spolu zápasí bohové a umělé inteligence, lidé jsou jen trpěnou lovnou zvěří a snaží se ze všech sil uhájit alespoň malé místo na slunci. Jenže se uprostřed válkou spálených plání objeví muž / stroj / démon, který neví kdo je a prináší s sebou zkázu. Ta, pokud nepotká Drsného spasitele, konec lidstva jen uspíší. Ragnarok byl jen předehrou.

Vyšlo: 
2007
Hodnocení: 
Average: 4.8 (82 votes)

Komentáře

Asi budu trochu rouhačsky pomlouvat, ale při čtení kapitoly o Jabluňkově jsem to nějak nepochopil.
Knihu jsem celou četl něklikrát, al vždycky i nikaa logika této kapitoly. Je to vynikaící čtení, to bezesporu - má to spád, jsou tam skvělé akní scény, fakt se to dobře čte.
Ale: 

  • v textu se několikrát opakuje že na démona 7. kategorie vlastně nemá CR žádnou šanci a to nemůže použít jaderné zbraně
  • démona necítí, sice ho chvílema vnímá, ale trvale ho neregistruje
  • když ho neregistruje on, tak ostatní ano? Pokud ne proč šli do toho kšeftu?
  • pak démona zažene, sice nezlikviduje, ale zažene - to po důkladném souboji, ale na boha mu stačí jen docela málo.

Dle meho je to takto.
1) šlo ot zabranit v pruniku sem na zem., stačilo zabýt tu ženu nebo dítě. 
2) Demon se v těle ditě zvěvoval jen občas aby otom nikdo neveděl
3) Podle mě buh který se měl puvodně narodit to těm lidme řekl, a kšef je kšeft 
4) CR demona nezahnal ale demon v něm poznal minulého vudnce kterému všichni přísahali věrnost v boji, a proto mu nemohl ubližit. Na boha použil nevjvětší magii a to mateřskou lásku v prstenu něco jak Harry Potter :-)
Robert 

omlouvám se že reaguju tak pozdě, ale jak se říká pozdě, ale přece:
1) v zadání úkolu netuší, že démon bude bezmocný. Prostě mu jen řekli že se v Jalůňkově, nebo jeho okolí bude vysatovat démon Po přečtení je jasné, že místní o démonovi věděli od svého boha. Ale C.R. netušil nic.
2, + 3,  ano je to tak démon se zjevuje jen občas, tak pořád vyvstává otázka proč do toho kšeftu šli ostatní lovci? Kšeft je kšeft - to beru, ale necítili ho, nevěděli o něm, netušili odkud příjde. Podle mě je tam strašně moc nezodpovězených otázek okolo motivace. Nepochybňuju že je to super příběh, ale toto mi nesedí
4, tohle jediné jakž takž beru, ne úplně, ne tak dcela, ale trochu ano.
 

Tahle kniha se mi od tebe líbí zatím nejvíc. Máš jí skvěle sepsanou. Velmi se mi líbí kapitola Jablůňkov. Je úžasné číst něco od tebe, protože se to odehrává v místech mě blízkých, což je nesporná výhoda narozdíl od zahraničních spisovatelů. Moc se mi líbí takový ''Doplněk'' jak si tam vyrábí náboje, popisuje zbraně atd. Vždy sem měl o tohle zájem a tady je to ve spojení s masakry,bezesnými noci,pořádnou dávkou nadpřirozených sil a techniky a to vše na úzamí naší země.. Za svůj poměrně krátký život sem toho zatím přečetl hodně, ale ty jasně vedeš. Nemůžu říct víc, než jen tak dál a doufám že si tento komentář přečteš a že tě potěší.

Musím se přiznat, že jsem to četl již 4x. Mě se to zatraceně moc líbí. Nemohu najít nic podobného, uvítal bych pokračování nebo alespoň krátkou povídku, prostě cokoliv....je to přesně to, co potřebuju. Bude něco podobného? Díky.
Lex

Pokračování je sice v nedohlednu, ale probleskla tu zprávička o tom, že Mirek psal scénář k filmu na motivy knihy, tak to by mohl být taky dobrý počin.

Dík za skvělou knihu.

Hodně dobrá knížka, velice čtivá, doporučuji 

Přidat komentář