Visio in Extremis

Mathias Majer je zkušený příslušník svého druhu, samotář, který dokáže skrytě přežívat v lidské společnosti. Země bývalé Koruny české jsou už po staletí jeho loveckým teritoriem, kde mu krásné ženy rády a ochotně poskytují, co potřebuje k životu.
Stojí mimo hierarchii svého druhu, mimo klany, mimo války velmistrů. V jediném okamžiku se ale všechno změní - stává se z něj cíl číslo jedna, štvaná zvěř. Z neznámého důvodu je zatažen do podivného sporu mezi tajemnou velmistryní Messalinou a vůdcem jednoho z nejsilnějších klanů.
Utíkat před nájemnými zabijáky a zkorumpovanými komandy speciálních jednotek nemůže věčně. A přestože se celý svůj dlouhý život spoléhal jen na sebe, tentokrát sám nemá šanci. Zachránit ho mohou jen odpovědi na správně položené otázky. Aby našel otázky a posléze i odpovědi, musí se spolehnout a vydat do rukou těch, které dosud považoval za svou kořist - musí požádat o pomoc obyčejné lidi.
Tajemství se táhne do minulosti hlubší, než si na počátku dokázal představit, a hrozba, kterou vynáší na povrch, přináší zkázu pro všechny.

Vyšlo: 
2011
Hodnocení: 
Average: 4.7 (75 votes)

Komentáře

... se mi to líbilo mnohem víc než při prvním čtení. Asi jsem na to měl víc klidu, začal jsem číst a přestal až v pul třetí v noci na poslední straně... A to jsem si knizku chtel jen prolistovat pred vydanim "vlkodlaku" ;-)

Trošku jsem měl pocit při čtení díla, že mi připomíná nějaké Kulhánkoviny. 
Po té titulek knihy "Čas žít, čas zabíjet" (Čas žít, čas umírat) a teď se dívám, že přebal připomíná Vyhlídku na věčnost :)

Přidat komentář