Guestbook

Komentáře

Můj názor je, že to nemá cenu.
Ty sám sis knihu a potažmo příběh zprotivil a máš k ní negativní vztah, takže to podle mě cenu nemá. I když knihu dočteš a dozvíš se proč se co děje, a že tam ještě budou daleko větší sportovní výkony ani neříkám, tak to neoceníš a budeš na tom hledat všemožné mouchy.
Tak to prostě chodí, lidi už jsou takoví. Někdo má rád holky, jiný vdolky.
Pro mě je to jedna z nejlepších knih a lituju, že už nezažiju to postupné objevování a odkrývání příběhu, zákonitostí a vztahů.
A jedno doporučení - pokud ti nevyhovuje takový typ příběhů, pak nečti ani "Dlouhý sprint" nebo "Poslední bere vše"

Dostala se mi do ruky Líheň. Po skvělém Koniášovi, dobrém Baklym a průměrném Ve službách klanu jsem se do toho pustil. A měl bych jednu otázku na autora.
 
Od začátku je to jedno velké wtf - čtu a čtu (a jde to fakt blbě, za dobu co čtu Líheň bych měl přečteného Koniáše komplet), koukal jsem jestli to není autorova prvotina, nebo o co vlastně jde...
Kdo nerad spoilery, nepokračujte prosím.
Mám za sebou cca třetinu a: Ústřední postavou je zřejmě nějaká doktorandka, sportovně založená (snad trochu judistka či co - asi aby to ospravedlnilo její fyzické výkony), která se čirou náhodou zaplete do přepadení boháče. Ten své útočníky zlikviduje a pozve ji na večeři. Hned na to ji kontaktuje výše postavený představený mafie, aby na onoho člověka (který ji zachránil) dávala pozor - že jí za to bude kráslovsky platit. Zanedlouho už velí týmu, který ji přesahuje ve všech směrech - elitní snad samurajský či co zabiják, zkušený mafiánský střelec a bodyguard... a ona. Samurajský zabiják jim vaří snídaně a zvedá telefony, ona rozkazuje, dostává tým do průšvihů, přesto ji všichni neustále zbožňují a poslouchají jako hodinky.
Knihu opouštím v momentě, kdy vyskočila z okna přes 7 metrů vysoko, na ulici. Sám jsem se z výšek něco naskákal a tak vím, že netrénovaný civilista bez újmy zvládne cca 3 metry, trénovaný civilista 4m a trénovaný civilista s přípravou a v ideální obuvi, se znalostí dopadové plochy 5 metrů. 7 metrů je naprostá utopie i pro sebetrénovanějšího judistu, z takových výšek skáčí profesionální parkouristi a i tak se často zraní (z příběhu navíc vyplývá, že na sobě pravděpodobně neměla ani tenisky a skočit bez újmy 7m bez odpovídající obuvi = natržené svaly, vyvrtnutý kotník - minimálně, spíše něco zlomeného - a nepomůže sebelepší parakotoul).
Třetinu knihy čekám na vysvětlení, proč je ona slečna tak zázračná - že jí zabiják s katanou neustále tvrdí jak má duši bojovníka, zkušení mafiáni ji poslouchají na slovo (a dělají absolutní přešlapy), sama postava se jednou vyjádřila, že si připadá jako ve špatné knize nebo béčkovém filmu. Přesně tak se to jeví i mně a vysvětlení jsem se nedočkal.
Proto se autora táži: Má cenu číst dál?
Jsem těžce zklamán onou opěvovanou Líhní, celý příběh je naprosto mimo a to jak praktikami přítomných organizací, tak schopnostmi postav. Kromě toho ta slečna sama sebe neustále popisuje "z mužského pohledu", což na autenticitě také nepřidává. Takto o sobě zkrátka slečny nesmýšlejí, je to obrovský krok vedle.

Snad se dočkám odpovědi.
 
Díky a prosím, napište dalšího Koniáše nebo Baklyho
 

Tak ještě něco:
Nejsem šťoural a rozhodně nechci shazovat dobrého autora, ale těch věcí, které v Líhni nesedí je fakt příliš.
Citace:
"Tohle kvůli nočnímu vrátnému?" nadhodil Filip a kývl směrem k pažbě pušky vyčnívající zpod přístrojové desky.
"Brokovnice?"
"Ne, kozlice - dvojhlavňová kulovnice na lov tropické zvěře, buvolů, nosorožců... Ten chlap, kterého jsem viděl v Mariettě, se mi nelíbil, chci být připraven"
Konec citace.

O zbraních toho zas tak moc nevím (okrajově se amatérsky zajímám zejména o chladné), ale i tak je zjevné, nakolik nelogicky se chová ta postava, která má údajně zbraním rozumět. Zlamovací kulovnici? To je naprostý nesmysl, když neberu cenu, která je 2x - 4x vyšší (ale chápu že o cenu asi nešlo) než třeba u opakovací kulovnice, je kulová kozlice (která sama o sobě není moc běžnou záležitostí - právě proto, že je celkem k ničemu a je to spíš myslivecká libůstka). Dostupnost kulových kozlic je také výrazně horší než opakovacích kulovnic.
Výhoda kulové kozlice: Umožňuje dva výstřely rychle za sebou.
Nevýhoda: Po dvou výstřelech jste skončili.
Rozdíl mezi druhým výstřelem z opakovací kulovnice a kozlice je cca 0,5 sekundy - po prvním výstřelu stejně musíte ustálit hlavně po zpětném rázu, během čehož můžete u opakovací nabíjet - a máte výstřelů třeba 5, podle velikosti zásobníku.
A to beru naprosto běžné lovecké kulovnice, nikoli kulovnice předurčené jako ostřelovací pušky atd... tam je mechanismus nabíjení většinou ještě rychlejší.
Její nošení (kulové kozlice) v nabitém stavu je poměrně nebezpečné, protože je zamýšleno mít ji buď připravenou ke střelbě a nebo nosit zlomenou - tzn. bez nábojů v komoře. Na kreditu jí pochopitelně nepřidává ani fakt, že místo jedné hlavně máte dvě, tzn. horší manipulace díky hmotnosti a posunutému těžišti zbraně.
Výsledkem je naprosto nepraktická velká zbraň, která neustále ohrožuje všechny kolem pokud má být připravena ke střelbě a pokud ne, je to jen kus železa navíc. Velká zbraň na dvě použití, jsem skutečně zvědavý jak z tohohle bude postava střílet.
 
A to tady vůbec nemluvím o automatických kulovnicích, které umožňují to samé co kozlice, ovšem ne dvě rány, ale plný zásobník (to je i v případě magnum ráže minimálně 3).
 
Je to asi tak stejná hovadina jako když Kulhánkův hrdina stříli na mimozemšťany brokovnicí s S-ballem a prezentuje to jako fantastické střelivo (s-ball by jim naopak neudělal nic)

 
 
 

Tak tady bych si dovolil oponovat - ono sehnat opakovaci kulovnici ve vetsi razi... nedovedu si to predstavit. Ano, existuji ve vetsich razich, ale je to velmi nedostatkove zbozi (beowulf? v razi .50 tusim AE?) - Zkuste si neco podobneho sehnat v nasich krajich... O samonabijecich ani nemluve. 
Ale lovecka dvojka, pokud je urcena na lov ,,tropicke zvere" je automaticky ve vetsi razi, daji se do nej sehnat i naboje a opravdu ,,stop" efekt je nesrovnatelny. Proto bych rekl tak exoticka zbran jako kulova kozlice. 
Argumentaci military zbranemi vyssich razi take neberu - nejsou urcene pro niceni zivych cilu (primarne) - jsou spis pro niceni techniky nebo dlouhy dostrel. 
Tedy pokud chci opravdu ,,delo" na kratkou vzdalenost (tezka velka strela s nevelkou rychlosti) je logicka volba lovecke zbrane v ,,extremni" razi - tedy tady bych autorovi nelogicnost nevycital ;-) Naopak :-)

Jistě, to je pravda, jenže sehnat loveckou dvojku, která je určena k lovu exotické zvěře, bude nesrovnatelně těžší než opakovačku. Už z toho důvodu, že všechno co u nás bude běžně dostupné budou malé ráže určeté na spárkatou.
Osobně si myslím že by bylo jednodušší (zvlášť pro někoho kdo se pohybuje i mimo běžný trh) sehnat vojenskou variantu, než loveckou zbraň na nosorožce v ČR.
Jinak samozřejmě souhlas.

Loveckou zbraň jsem si vybral v souladu se zde uvedenými důvody: relativně pomalá hmotná střela z max. zastavovacím účinkem, plus maximální spolehlivost loveckých zbraní daná jejich konstrukcí. Také výrazně nižší hmotnost.  Na ničení techniky jsem tuším použil (v druhém díle (?)) AMR pušku, buď Geparda, nebo Falcona, knihu u sebe nemám, nejsem si jistý. V Predátorech II, které možná někde dopíšu, vojáci používají  M82A2, tam ale jsou motorizovaní a moc nepočítají s tím, že by se s těmihle těžkými zbraněmi vláčeli džunglí. Hlavní hrdina zůstává u své dvouhlavňovky ... Kterou považuji na lov dinosaurů za ideální :) - podle průzkumu je doporučuje devět lovců dinosaurů z deseti.  

Stale trvam na svem :-) Vojenskou opakovacku - ano, v razi 0.50BMG - tech se tu pohybuje docela dost - ale nedovedu si predstavit pouzit ji na kratkou vzdalenost - cili co je sehnatelne je nepouzitelne. Navic jakykoliv naboj v teto razi na kratsi vzdalenost clovekem proleti. Muzeme se tu dohadovat o hydrosoku, terminalni balistice atd atd, ale myslim ze stejne vyresime prd. 
Naopak vim o cloveku vlastnicim .577 Tyrannosaur, ktery ma vetsi razi, vetsi ranivost (skoro bych rekl nasobne) a nemyslim si, ze by v tehle republice byl s takovou exotikou sam (viz dalsi autorovo dilo Predatori, kde se to nevojenskymi naboji a razemi jen hemzi). No a neco podobneho je rozhodne na kontaktni vzdalenosti pouzitelnejsi nez vyse zminovane protimaterialove pusky. Protoze taky na co krucinal by si armada porizovala podobne zhovadilosti, kdyz na cloveka i v balistice staci raze mnohem a mnohem slabsi. Ale zastavit postreleneho rozzureneho nosorozce proste chce trochu jinou sortu.
A nechci spoilovat - ale proste tohle vsechno v Lihni M.Z. celkem logicky dovysvetluje (nebo jak to rict vystizneji - dava to pak smysl) - je treba vyssi ranivost...

Proč kozlice? Relativně snadno sehnatelná - legálně "z druhé ruky" dost levně a v komisním prodeji se seženou prakticky všude, z trestné činnosti dostupná též snadno - myslivců bylo a je dost. Zbrojovka jich dlouho dělala množství variant, prakticky na jednu pažbu s mechanismem šlo osadit různé hlavňové svazky na nejrůznější munici včetně té na tropickou zvěř (Zbrojovka těch "tropických" někdy v 80. letech vyrobila menší sérii). Mechanismus je celkem spolehlivý a cvičenému střelci rychlé přebíjení nedělá problém, což dokladují videa ze soutěží v kovbojské akční střelbě. Navíc je text poplatný době vzniku a tehdejší nabídka byla přeci jen poněkud jiná .
Pokud se upraví pilkou do podoby rozměrnější pistole, bude kozlice skladnější, než klasická dvojka. Doporučuji si nastudovat "howdah" pistole, které se udržely v praxi neuvěřitelně dlouho.
Líheň je navíc text poněkud letitější, bohužel slabší a divím se, že byl recyklován.

The very best thing is which you can download this Cooking Fever hack tool 2016 completely
free.

Jj, jen bych doplnil, že kulové kozlice není zas tak jednoduché sehnat. To, co je naprosto běžné jsou kozlice brokové - ty jsou skutečně všude.
Líheň mi právě nesedí i vykreslením charakterů - ta asi hlavní postava je mi vyloženě nesympatická (což je v pořádku, to Bakly byl zpočátku taky), ale nikam se nevyvíjí, je nepřirozená... Koniáš i Bakly mají nádherný vývoj, ty postavy jsou perfektně propracované, každý z nich úplně jiný, ale získali si mne oba.
Mno, uvidíme :-)
 

It does not even matter whether or not you've lg, iPhone or galaxy,
it might work high quality with all cellular gadgets.

mne sa naopak Lihen paci velmi, precital som ju niekolko krat a rad sa k nej vraciam. Bakly & co su dobri, ale Lihen je len jedna ;). Moja krvna skupina. 

Čti ál, všechno se dozvíš :). Líheň trošku vybočuje, ale je moc dobrá :)

Ano, je to jako ve špatném béčkovém filmu a ano, není to normální. A proč tomu tak je se dozvíš později v knize :-). Líheň se celkem povedla.
Jirka

Ani po dalších stránkách, kterými se prokousávám jen s odporem (tak pomalu jsem nikdy žádnou knížku nečetl), je tam čím dál víc nesmyslů - od pevnějších než kovalentních vazeb (přes jejichž vlastnosti jde z dotyčných ustřelovat kusy tkáně, nebo jim useknout hlavu) přes super rychlý internet zprostředkovaným vzdáleným laptopem nějakého manažera....   po hlavní postavu, která je mi čím dál nesympatičtější, pokud to vůbec lze (a je to zejména tím, jak popisuje sama sebe z mužského pohledu - trpí tím spousta autorů, ale prostě holky takhle nepřemýšlí - potvrzeno od několika - chová se jako totální kráva, což není nic proti ničemu, hlavní postava může být klidně úplně blbá, to není moje věc... ale tím pádem si mne kniha nemá čím získat.
Mám pocit,  že tohle nepsal Žamboch, ale nějaký amatér, který o něm nikdy ani neslyšel. Ta kniha je špatná.

 
Ta kniha rozhodně není špatná, špatné je něco takového říkat .
Nelíbí se ti, to lze respektovat, ale pokud by byla špatná rozhodně by nevyšla ve dvou vydáních, jako audiokniha a taky v Polsku a myslím, že každé její vydání mělo úspěch a prodávalo se.
Na serveru legie mají jednotlivé vydání knihy hodnocení od 79% po 84%.
Kniha je to skvělá, což potvrzují stovky a tisíce čtenářů, jen se i prostě nelíbila.
 
 

brmboš nech ho, to nemá cenu, mě přijde jako vocas a nebudu se trápit tim že mu budu něco vysvětlovat; on už si tu evidetně pověst vytvořil :) nepíšu to nijak agresivně, jen se mu divim :)
 
doky (spíš běžec než atlet :)

turbulentni vesmir sa objavil na palmknihy za prijemnych 99kc

Měl bych na vás menší prosbu. Chtěl jsem se spojit přes e-mail, jaksi se mi ho ale nepodařilo nikde sehnat. Chápu pokud si takové informace střežíte, přesto mi to nadá a tudíž se na něj ptám. Předem děkuju za odpověď jakéhokoliv rázu.

mirazavinacmiroslavzambochteckacz

Bude aj ebook? Každopádne sa teším!

přimlouvám se za ebook :)

ebook nebude, už je :)

Akorát není až taková sranda zjistit KDE. Protože na Palmknihách ne, v Alze také ne, a jen díky jednomu dobrému člověku jsem zjistil, že na Kosmasu. 
Vím, že to není primárně vaše starost, ale .... 
 

Taky jsem ho čekal na palmknihách, až když Mirek psal, že už je, šel jsem do Kosmasu najisto. Některé knihy mívá exkluzivně (aktuálně ještě třeba Lukjaněnko). Ale je to škoda, obecně mám svojí knihovničku na palmknihách, takhle musím držet víc hesel :). Na druhou stranu mě VELMI příjemně překvapila cena, čekal jsem to minimálně o 70-80 korun dražší. Každopádně díky za knihu, chybí mi posledních pár stránek "Jak lvové" a pustím se do dalšího Žambcoha :). 

Už se dá sehnat i na plamknihách.
Všechny infrmace najdete na http://mz-fans.cz

Tedy, fakt by mne nenapadlo, že se z koupě knihy dá udělat taková bojovka ..... 
 
I když za info samozřejmě díky. 

Prispel jsem taky na DS film, doufam ze to aspon trosku podpori nejake usili v dopsani druheho dilu, nebo jine knihy ze stejneho univerza ;-)

Tak takovou fantazií bohužel nedisponuji !!!! Ale líbilo by se mi to : - )

Tak takovou fantazií bohužel nedisponuji !!!! Ale líbilo by se mi to : - )

Stránky

Přidat komentář